Nacházíte se na archivu blogu ADSR.cz
Přejít na nový webSníte o Rolandu TR-808? Chcete poctivý analogový drumsynth a nechcete utratit všechny peníze? MFB 522 je analogová mašinka zvukově podobná právě TR-808. Na bazaru se dá sehnat i za 5.000,- (když máte štěstí) a zvukově je na tom hodně dobře.
Drum Station už jsem představoval v samostatném článku. Když to shrnu, tak: digitální simulace TR-808 a TR-909, omezení v polyfonii, cena na bazaru 4-5.000,-
Ne. Nezbláznil jsem se. Naopak jsem docela překvapen, že většina lidí, co se zabývá elektronickou muzikou úplně ignoruje automatické bubeníky. Alesis SR-16 je jeden z nejprodávanějších. Vyrábí se, v podstatě beze změn, už od roku 1990. I když je to klasický automatický bubeník, dá se ovládat přes MIDI a má v sobě několik presetů, které se dají použít pro elektronickou muziku. Třeba i drumkit, který zní jako TR-808. A cena? Na bazarech od 1.000,-
Nebál bych se vyzkoušet i novější modely nebo jiné výrobce. Myslím, že každý bude mít nějaký elektronický drumkit.
Řekl bych, že základ bicích v elektronické muzice je kopák. Pokud vám bude stačit kvalitní kopák a pro zbytek třeba sampler, tak můžete vyzkoušet nějaký analogový kick synth. Nejdostupnější je asi JoMox MBase 11. Na něm si vykroutíte jakýkoliv zvuk.
Kalkulačka? Teenage Engineering přišla s řadou Pocket Operator, což jsou miniaturní mašinky, které vypadají jako kalkulačka. PO-12 je digitální bicí mašinka, která se hodí spíš vyznavačům 8-bitového zvuku. Na druhou stranu stojí cca 1.600,- Kč a jako bonus obsahuje hodiny a budík :-)
Nacházíte se na archivu blogu ADSR.cz
Přejít na nový web